یاران امام زمان سلام به وبلاگ خودتون خوش اومدین امیدوارم که لحظات خوبی رو اینجا داشته باشین! ممنون میشم اگه با نظرات قشنگتون منو در بهتر شدن وبلاگ یاری کنین با تشکر یاران امام زمان tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com 2019-09-10T16:04:20+01:00 mihanblog.com دانلود سوالات وزارت نیرو 2015-04-26T05:56:55+01:00 2015-04-26T05:56:55+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/392 سیده سحر مدنی دانلود1دانلود 2دانلود 3دانلود 4دانلود 5دانلود 6دانلود 7دانلود 8دانلود 9دانلود 10دانلود1


دانلود 2


دانلود 3


دانلود 4


دانلود 5دانلود 6


دانلود 7


دانلود 8


دانلود 9


دانلود 10

]]>
شیمی آلی 2 2014-11-06T15:58:21+01:00 2014-11-06T15:58:21+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/391 سیده سحر مدنی دانلود


دانلود
]]>
خبری که باعث گریه امام حسین(ع) شد 2014-10-16T17:47:56+01:00 2014-10-16T17:47:56+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/390 سیده سحر مدنی خبرگزاری تسنیم: فرزدق به امام حسین علیه السلام گفت: چگونه به سوی کوفه می روی و نسبت به مردم آن امید بسته ای در حالی که همین ها بودند که مسلم بن عقیل پسر عموی شما را کشتند. به گزارش گروه رسانه‌ها، کاروان امام حسین علیه السلام پس از یک شبانه روز اقامت در "خزیمیه" در روز چهارشنبه مورخ 20 ذی الحجة سال 60 هجری قمری به "شقوق" وارد شدند. در این منزلگاه امام (ع) مردی را دید که از جانب کوفه می آمد و از او درباره مردم کوفه سئوال نمود. آن مرد پاسخ داد: "مردم عراق در مخالفت با شما متحد خبرگزاری تسنیم: فرزدق به امام حسین علیه السلام گفت: چگونه به سوی کوفه می روی و نسبت به مردم آن امید بسته ای در حالی که همین ها بودند که مسلم بن عقیل پسر عموی شما را کشتند.

به گزارش گروه رسانه‌ها، کاروان امام حسین علیه السلام پس از یک شبانه روز اقامت در "خزیمیه" در روز چهارشنبه مورخ 20 ذی الحجة سال 60 هجری قمری به "شقوق" وارد شدند.

در این منزلگاه امام (ع) مردی را دید که از جانب کوفه می آمد و از او درباره مردم کوفه سئوال نمود. آن مرد پاسخ داد: "مردم عراق در مخالفت با شما متحد و هماهنگ کرده اند و برجنگ با شما هم پیمان شده اند."

امام حسین (ع) در پاسخ فرمود: "امور[بندگان]، به دست خدای متعال است، هرچه را که بخواهد انجام می دهد و پروردگار ما هر روز اراده ای دارد؛ اگر قضای الهی بر ما نازل شد، ما خدا را بر نعمتهایش حمد کرده و از برای شکرش از او مدد می جوییم و اگر قضای الهی میان ما و آرزوهایمان فاصله انداخت، آن که نیّت او خالص است و بر پایه حق استوار، از رحمت او دور نیست."

در کتاب ابن عثم کوفی آمده است که : "فرزدق در این منزل نیز با امام حسین(ع) ملاقات داشته است.» سید بن طاووس نیز نقل کرده است که امام حسین(ع) اشعاری را در پاسخ سؤال فرزدق بیان نمود. فرزدق گفت: «چگونه به سوی کوفه می روی و نسبت به مردم آن امید بسته ای در حالی که همین ها بودند که مسلم بن عقیل پسر عموی شما را کشتند؟!"

امام حسین(ع) اشک از چشمانش جاری شد و فرمود: "خداوند مسلم را رحمت کند؛ مسلم به سوی رحمت و رضوان الهی شتافت و آنچه برعهده او بود انجام داد، [اما] آن مسئولیتی که برعهده ماست، همچنان باقی مانده است."
]]>
روزه وفواید آن 2013-07-06T04:54:36+01:00 2013-07-06T04:54:36+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/389 shakila niko far سلام دوستان بانزدیک شدن به ماه مهمونی خدابد نیست کمی درمورد روزه وروزه داری و فواید اون بدونیم:روزه چیست؟روزه در لغت عبارت است از خودداری کردن شخص ازخوردن و آشامیدن ونیز پرهیز از گناهان اعضا و جوارح ودر نهایت خودداری از توجه قلبی افراد به غیر خدافواید روزه چیست؟یکی از فواید روزه تندرستی است به گونه ای که پیامبر اکرم (ص) می فرماید:روزه بگیرید تا سالم بمانیدرسول اکرم در پیامی دیگر می فرماید:روزه سپری در مقابل آتش جهنم استو اما چندین حدیث درمورد روزه که امیدوارم به دردتون بخوره .....رسول اکرم : زمس سلام دوستان بانزدیک شدن به ماه مهمونی خدابد نیست کمی درمورد روزه وروزه داری و فواید اون بدونیم:
  • روزه چیست؟
روزه در لغت عبارت است از خودداری کردن شخص ازخوردن و آشامیدن ونیز پرهیز از گناهان اعضا و جوارح ودر نهایت خودداری از توجه قلبی افراد به غیر خدا
  • فواید روزه چیست؟
  1. یکی از فواید روزه تندرستی است به گونه ای که پیامبر اکرم (ص) می فرماید:روزه بگیرید تا سالم بمانید
  2. رسول اکرم در پیامی دیگر می فرماید:روزه سپری در مقابل آتش جهنم است
و اما چندین حدیث درمورد روزه که امیدوارم به دردتون بخوره .....

رسول اکرم : زمستان بهار مومن است:از شب های طولانی اش برای شب زنده داری و از روزهای کوتاهش برای روزه داری بهره میگیرد.

امام کاظم:هر کس سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگیرد و به روزه ماه رمضان وصل کند،خداوند اجر دوماه پیاپی را برای او در نظر می گیرد
رسول خدا: در های آسمان در اولین روز ماه رمضان گشوده میشود وتا آخرین شب بسته نمیشود.
امام کاظم : افطاری دادن به برادر مومنت بهتر از گرفتن روزه مستحبی است..
 

]]>
روزه چیست وفواید آن کدامند؟ 2013-07-06T04:44:00+01:00 2013-07-06T04:44:00+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/388 shakila niko far ]]> وزارت خارجه ایران: حکومت سوریه نیازی به جنگجو و سلاح ایران ندارد 2013-06-06T19:34:38+01:00 2013-06-06T19:34:38+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/387 سیده سحر مدنی حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خواسته آمریکا برای خروج نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله از سوریه گفته است:"پیروزی در القصیر در نتیجه مجاهدت و پایمردی مردم و ارتش سوریه انجام شده و حکومت سوریه نیازی به جنگجو و سلاح ایران ندارد." به گزارش خبرگزاری فارس، آقای امیرعبداللهیان تاکید کرد که ای

حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خواسته آمریکا برای خروج نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله از سوریه گفته است:"پیروزی در القصیر در نتیجه مجاهدت و پایمردی مردم و ارتش سوریه انجام شده و حکومت سوریه نیازی به جنگجو و سلاح ایران ندارد."

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای امیرعبداللهیان تاکید کرد که ایران به حمایت‌های خود از سوریه "قویا" ادامه خواهد داد.

در ایران، منابع و رسانه‌های خبری دولتی از تصرف شهر قصیر توسط نیروهای دولتی سوریه و خروج "تروریست های مسلح" از این شهر استقبال کردند. مقامات و رسانه های دولتی ایران به تقلید از دولت سوریه، مخالفان حکومت این کشور را "تروریست" می‌خوانند.

روز گذشته مخالفان مسلح حکومت سوریه تایید کردند که پس از چند هفته نبرد با نیروهای دولتی و متحدان آنان بر سر تسلط بر قصیر، واقع در نزدیکی مرز سوریه و لبنان، این شهر سقوط کرده است.

سخنگوی ارتش آزاد سوریه گفته است که تصمیم به عقب نشینی از قصیر پس از یک روز موشک‌باران سنگین این شهر توسط نیروهای دولتی و متحدان آنان از داخل خاک لبنان اتخاذ شد.

جی کارنی، سخنگوی دفتر رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای گفته است که "ایالات متحده تهاجم رژیم [بشار] اسد به شهر قصیر و کشتار شمار زیادی از ساکنان غیرنظامی و ایجاد فاجعه‌ای انسانی در این شهر را به شدت محکوم می‌کند."

کاخ سفید از دولت سوریه خواسته است تا فورا امکانات تخلیه زخمی‌های این جنگ و دسترسی آنان به خدمات لازم پزشکی را فراهم آورد.

ایران حکومت بشار اسد در سوریه و گروه های مخالف صلح فلسطینیان و اسرائیل از جمله حزب الله را تشکیل دهنده"جبهه مقاومت" می خواند و حمایت از آنان را وظیفه اصلی تمامی مسلمانان جهان قلمداد می‌کند.

منابع حزب‌الله لبنان حضور نفرات این گروه در سوریه را تایید کرده بودند و در هفته‌های اخیر، اجساد چند شبه نظامی حزب‌الله که در سوریه کشته شده بودند به عنوان "شهید" در لبنان تشییع و دفن شد.

]]>
آمریکا از ایران و حزب‌الله خواست از سوریه خارج شوند 2013-06-06T19:26:19+01:00 2013-06-06T19:26:19+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/386 سیده سحر مدنی آمریکا خواستار خروج نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله از سوریه شده است.نیروهای دولتی سوریه پس از چند هفته نبرد با مخالفان و با حمایت حزب‌الله لبنان شهرک قصیر را تصرف کردند در پی تصرف شهر مرزی قصیر توسط نیروهای دولتی سوریه، دولت آمریکا با محکوم کردن تلفات غیرنظامیان در حمله به این شهر، از ایران و جنبش حزب‌الله لبنان خواسته است فورا خاک سوریه را ترک کنند.
آمریکا خواستار خروج نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله از سوریه شده است.

نیروهای دولتی سوریه در قصیر

نیروهای دولتی سوریه پس از چند هفته نبرد با مخالفان و با حمایت حزب‌الله لبنان

شهرک قصیر را تصرف کردند


در پی تصرف شهر مرزی قصیر توسط نیروهای دولتی سوریه، دولت آمریکا با محکوم کردن تلفات غیرنظامیان در حمله به این شهر، از ایران و جنبش حزب‌الله لبنان خواسته است فورا خاک سوریه را ترک کنند.

روز گذشته مخالفان مسلح حکومت سوریه تایید کردند که پس از چند هفته نبرد با نیروهای دولتی و متحدان آنان بر سر تسلط بر شهرک قصیر، واقع در نزدیکی مرز سوریه و لبنان، این شهر سقوط کرده است.

سخنگوی ارتش آزاد سوریه گفته است که تصمیم به عقب نشینی از قصیر پس از یک روز موشک‌باران سنگین این شهر توسط نیروهای دولتی و متحدان آنان از داخل خاک لبنان اتخاذ شد.

سقوط قصیر خط تدارکاتی مخالفان مسلح حکومت سوریه از طریق لبنان را به مخاطره می‌اندازد و مواضع تحت تصرف آنان در غرب سوریه را تضعیف می‌کند.

جی کارنی، سخنگوی دفتر رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای گفته است که "ایالات متحده تهاجم رژیم [بشار] اسد به شهر القصیر و کشتار شمار زیادی از ساکنان غیرنظامی و ایجاد فاجعه‌ای انسانی در این شهر را به شدت محکوم می‌کند."

کاخ سفید از دولت سوریه خواسته است تا فورا امکانات تخلیه زخمی‌های این جنگ و دسترسی آنان به خدمات لازم پزشکی را فراهم آورد.

آقای کارنی صراحتا دولت ایران و جنبش حزب‌الله لبنان را به شرکت مستقیم در عملیات نظامی در قصیر متهم کرده و گفته است "حزب‌الله و ایران باید فورا تمامی نفرات خود را از سوریه خارج کنند."

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به گزارش‌های حاکی از حمله نیروی هوایی سوریه به شهرک عرسال در لبنان، این عملیات را هم محکوم کرده است.

عرسال محل استقرار شماری از پناهجویان جنگ داخلی سوریه است و در گذشته نیز هدف موشک‌پرانی از منابع نامعلوم قرار گرفته بود. جی کارنی گفته است که بمباران عرسل "تجاوز آشکار به تمامیت ارضی لبنان است و تهدیدی مستقیم را متوجه ثبات این کشور می‌کند."

واکنش ایران و خطر منطقه‌ای

تشییع جنازه حزب الله

در هفته های اخیر اجساد کشته شدگان حزب الله در جنگ سوریه در لبنان تشییع شده است

در ایران، منابع و رسانه‌های خبری دولتی از تصرف شهر قصیر توسط نیروهای دولتی سوریه و خروج "تروریست های مسلح" از این شهر استقبال کردند. مقامات و رسانه های دولتی ایران به تقلید از دولت سوریه، مخالفان حکومت این کشور را "تروریست" می‌خوانند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا - به نقل از خبرنگار خود در سوریه گفته است که "پس از دو سال تاریکی و اندوه، خورشید در آسمان سوریه بار دیگر درخشید و طبل‌های پیروزی به صدا درآمد و سرودهای خوشبینی و شادی مردم در مناطق مختلف و به ویژه دمشق طنین انداز شد."

جمهوری اسلامی حکومت بشار اسد در سوریه و گروه های مخالف صلح فلسطینیان و اسرائیل از جمله حزب الله را تشکیل دهنده"جبهه مقاومت" می خواند و حمایت از آنان را وظیفه اصلی تمامی مسلمانان جهان قلمداد می‌کند.

منابع حزب‌الله لبنان حضور نفرات این گروه در سوریه را تایید کرده بودند و در هفته‌های اخیر، اجساد چند شبه نظامی حزب‌الله که در سوریه کشته شده بودند به عنوان "شهید" در لبنان تشییع و دفن شد.

روز گذشته نیز فرمانده ارتش آزاد سوریه - نیروی مخالف حکومت بشار اسد - گفت که با توجه به حضور مستقیم حزب‌الله در عملیات علیه این ارتش و خودداری دولت لبنان از اقدام برای جلوگیری از مداخله این گروه در امور داخلی سوریه، مخالفان مسلح حکومت سوریه نیز باید اجازه عملیات در داخل لبنان را داشته باشند.

مداخله حزب‌الله لبنان و احتمال حمایت نظامی ایران از نیروهای دولتی سوریه خطر گسترش ناآرامی این کشور به منطقه را تشدید کرده است.

در خبری دیگر در مورد سوریه، دولت آمریکا از فرانسه خواسته است تا شواهد به دست آمده در مورد استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در مناطق شهری این کشور را در اختیار ایالات متحده قرار دهد.

روز گذشته، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرد که براساس شواهدی که به دست آمده، از کاربرد گاز سارین در سوریه اطمینان یافته اما نمی‌داند استفاده از اسلحه شیمیایی در سوریه تا چه اندازه گسترده بوده است.

پیش از این، سازمان ملل از کاربرد محدود مواد شیمیایی در جنگ داخلی سوریه خبر داده اما گفته بود که در مورد میزان استفاده از این مواد و اینکه چه کسانی آن را به کار گرفته اند اطلاعات لازم را ندارد.

]]>
رژیم صهیونیستی از انتقال بحران سوریه مصون نخواهد ماند/ گفت‌وگو تنها راهکار سوریه، بحرین و یمن 2013-04-03T13:07:06+01:00 2013-04-03T13:07:06+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/385 سیده سحر مدنی معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه اسرائیل در بدترین وضعیت به سر می‌برد، تاکید کرد رژیم صهیونیستی از انتقال بحران سوریه به خارج مصون نخواهد ماند.  به نقل از فارس، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری در قاهره از تلاش‌های دولت مصر برای برگزاری نشست ایران و 1+5 تشکر کرد و افزود: به همین دلیل تهران گزارشی از آخرین مذاکرات ایران با 1+5 در آلماتی را به طرف مصری ارائه داده است.
معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه اسرائیل در بدترین وضعیت به سر می‌برد، تاکید کرد رژیم صهیونیستی از انتقال بحران سوریه به خارج مصون نخواهد ماند.

 به نقل از فارس، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری در قاهره از تلاش‌های دولت مصر برای برگزاری نشست ایران و 1+5 تشکر کرد و افزود: به همین دلیل تهران گزارشی از آخرین مذاکرات ایران با 1+5 در آلماتی را به طرف مصری ارائه داده است.
امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه روابط تهران و قاهره در بخش‌های مختلف شاهد پیشرفت مناسبی طی دو سال گذشته بوده است، افزود: روابط دو کشور در سطح مناسبی قرار دارد و تهران آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و کمک به دولت و مردم مصر را دارد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه محمد مرسی رئیس جمهور مصر در مسیر اداره و پیشرفت این کشور موفق خواهد بود، ابراز داشت: از نگاه تهران تمامی طرف‌ها و شخصیت‌ها در مصر کمک خواهند کرد و برای آینده‌ای بهتر و پیشرفت هرچه بیشتر این کشور مهم در منطقه تلاش خواهند کرد.
وی تصریح کرد که سفر مرسی به تهران و سفر رئیس جمهور کشورمان به قاهره نقاط عطف مهم در روابط معاصر دو کشور ایران و مصر به حساب می‌آید و گفت: در برخی از ملاقات‌هایمان در قاهره توافقات به عمل آمده در سفر اخیر رئیس جمهور ایران به مصر را مورد پیگیری قرار دادیم.
معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در ادامه افزود: اوضاع در فلسطین مهمترین مسئله در جهان عرب در شرایط کنونی به حساب می‌آید و معتقد هستیم که تمامی جهان اسلام و جهان عرب باید اهتمام جدی برای احقاق حقوق مردم فلسطین به عمل بیاورند.
وی تاکید کرد که تحولات مثبت منطقه نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در بدترین وضعیت خودش به سر می‌برد، برخی عوامل خارجی و صهیونیستی تلاش می‌کنند با ایجاد تفرقه در بین کشورهای اسلامی و عربی این رژیم را نجات دهند.
امیرعبداللهیان ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند حمایت‌های همه جانبه خود از محور مقاومت علیه رژیم صهیونیستی را اعلام می‌کند و در همین چارچوب از مردم سوریه، اصلاحات سیاسی بشار اسد رئیس جمهور این کشور و از گروه‌های سیاسی که معتقد به راهکار دموکراتیک در آینده این کشور هستند، حمایت می‌کنیم.
وی افزود: تصمیماتی که برخی طرف‌ها از بیرون برای مردم سوریه می‌گیرند خطایی راهبردی است و همه طرف‌های منطقه و فرامنطقه‌ای باید تلاش کنند که خشونت‌ها در سوریه متوقف شود تا شرایطی برای برگزاری انتخابات در فضایی آرام فراهم بیاوریم.
امیرعبداللهیان در ادامه این نشست خبری که به طور زنده از شبکه تلویزیونی العربیه پخش می‌شد، اظهار داشت که مردم سوریه از طریق گفت‌وگوهای ملی و میثاق ملی و انتخابات نسبت به وضعیت‌ سیاسی کشورشان تصمیم می‌گیرند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین تصریح کرد که تهران نگران وضعیت بحرین است اما نگاه ما در قبال تحولات منطقه نگاهی واحد است.
وی افزود:‌ در هر سه کشور سوریه، بحرین و یمن معتقد به عدم مداخله خارجی هستیم و در هر سه کشور معتقد هستیم تنها راهکار گفت‌وگو و صرفا سیاسی است که مبنای آن گفت‌وگوهای ملی است.
امیرعبداللهیان اظهار داشت که در هر سه کشور حکومت‌ها باید مطالبات مردم را جدی بگیرند و اصلاحات موثر به عمل بیاورند.
وی در ادامه گفت: متاسفانه برخی از طرف‌ها ناامنی‌ها را از سوریه به کشورهای همسایه منتقل کرده‌اند و ممکن نیست در انتقال ناامنی‌ها از سوریه توسط گروه‌های افراطی به کشورهای همسایه رژیم صهیونیستی امن و مصون بماند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که ناامنی‌ها غیر قابل کنترل است و تنها با همکاری دسته‌جمعی منطقه‌ای و بین‌المللی سوریه امنیت و آرامش را دوباره خواهد دید.
وی افزود: راهبرد جمهوری اسلامی در قبال کشورهای عربی - اسلامی همسایه از جمله در حوزه خلیج فارس مبتنی بر دوستی، همکاری و احترام متقابل است.
امیرعبداللهیان ابراز داشت که برخی طرف‌های خارجی توطئه شیعه و سنی را در جهان اسلام دامن می‌زنند و ما به عنوان نمونه همانطور که از حزب‌الله شیعه در جبهه مقاومت حمایت می‌کنیم از حماس و گروه‌های جهادی اهل سنت فلسطین حمایت می‌کنیم.
وی در ادامه این نشست که در دفتر حافظ منافع ایران در قاهره برگزار شد، تصریح کرد که تهران هرگز اجازه نخواهد داد که معارضان سوری به کرسی سوریه در سازمان ملل دست پیدا کنند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان اعطای کرسی به سوره در اتحادیه عرب را خطایی استراتژیک دانست و تصریح کرد که این اقدام تبلیغاتی بود و ارزشی ندارد.
وی در ادامه با انتقاد از سفر جان کری به بغداد برای وادار کردن عراق به بازرسی هواپیماهای ایرانی که به سوریه می‌روند، تاکید کرد که سوریه نیازی به سلاح ندارد.

]]>
ضدانقلاب‌های فراری در سودای «ایران فردا»! 2013-03-01T18:04:30+01:00 2013-03-01T18:04:30+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/384 سیده سحر مدنی رویکرد رژیم آل سعود به راه اندازی و حمایت از شبکه های فارسی زبان، در شرایط فعلی منطقه و جهان اسلام موید این مطلب است که حاکمان دیکتاتور سعودی و همپالگی های شان درصددند تا مانع از هر حرکتی شوند که علیه منافع نظام سلطه و نظام های پادشاهی غیردموکراتیک در منطقه آغاز شده است. این روزها خبرهایی مبنی بر راه اندازی شبکه تلویزیونی ماهواره ای «ایران فردا» شنیده می شود. ظاهراً مقر این تلویزیون در لندن است و قرار است با مدیریت «علیرضا نوری زاده» ضدانقلاب و
رویکرد رژیم آل سعود به راه اندازی و حمایت از شبکه های فارسی زبان، در شرایط فعلی منطقه و جهان اسلام موید این مطلب است که حاکمان دیکتاتور سعودی و همپالگی های شان درصددند تا مانع از هر حرکتی شوند که علیه منافع نظام سلطه و نظام های پادشاهی غیردموکراتیک در منطقه آغاز شده است.

این روزها خبرهایی مبنی بر راه اندازی شبکه تلویزیونی ماهواره ای «ایران فردا» شنیده می شود. ظاهراً مقر این تلویزیون در لندن است و قرار است با مدیریت «علیرضا نوری زاده» ضدانقلاب و جاسوس نشان دار انگلیسی اداره شود. این شبکه تازه تأسیس ماهواره ای در آغاز فعالیت خود، کارمندان اخراجی تلویزیون صدای آمریکا (VOA) و برخی دیگر از تلویزیون های ماهواره ای مخالف جمهوری اسلامی ایران را به کارگیری کرده است.
خبرهای غیر رسمی از حمایت رژیم آل سعود از این شبکه خبر می دهد. انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی با عنوان «نوری زاده و تلویزیون ایران فردا» و اظهارات وی درباره حمایت حکومت عربستان از راه اندازی این شبکه، موید این ادعاست. نوری زاده در این ویدئو با بیان اینکه هیچ شبکه ای بدون حمایت و پشتیبانی مالی قادر به فعالیت نخواهد بود، ضمن قدرشناسی از ولیعهد عربستان اظهار داشت: «از ولیعهد سعودی بسیار سپاسگزارم. در تمام لحظات یک رفیق و برادر خوب، مشفق و ناصح بوده و هر حرفی به من زده درست و دقیق بوده و واقعاً از او سپاسگزارم.»نوری زاده باتوجه به تسلطی که به زبان عربی دارد، علاوه بر خوش خدمتی به سیستم اطلاعاتی انگلیس6 MI، از سال ها پیش، سابقه همکاری با دستگاه جاسوسی رژیم آل سعود را نیز داشته و از همین راه توانسته درآمدهای کلانی را به دست آورد. او در این مدت با جا زدن خود به عنوان تحلیلگر مسائل ایران، اقدام به تهیه بولتن های سیاسی با موضوع ایران کرده و آن را در اختیار استخبارات عربستان قرار داده و به همین دلیل هم مورد توجه دربار سلطنتی آل سعود قرار گرفته است.
حضور نوری زاده در جشنواره موسوم به «الجنادریه» عربستان در ریاض در سال گذشته و ابراز احساساتش برای پادشاه این کشور می تواند شاهدی بر این مدعا باشد که البته پس از آن هم نوری زاده و عطاءالله مهاجرانی مزد خوش خدمتی های شان به دربار سعودی را دریافت کرده و با دست پر برگشتند.
با این توضیح، رویکرد رژیم آل سعود به راه اندازی و حمایت از شبکه های فارسی زبان، برای ایرانیان قابل تأمل است. از یک سو نگاهی به اقدامات آنها در شرایط فعلی منطقه و جهان اسلام موید این مطلب است که حاکمان دیکتاتور سعودی و همپالگی های شان درصددند تا با به کارگیری رسانه های وابسته به خود مانند «العربیه» و «الجزیره» مانع از هر حرکتی شوند که علیه منافع نظام سلطه و نظام های پادشاهی غیردموکراتیک در منطقه آغاز شده و برای حفظ تاج و تخت خود و دوستان شان از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کنند، حتی اعزام نیروی نظامی.از سوی دیگر، در کشورهایی چون سوریه و عراق به مدد همین رسانه های شان، آتش بیار معرکه شده اند و از تمام شگردهای رسانه ای و عملیات روانی برای کمک به گروه های تروریستی در جهت مقابله با دولت ها و حکومت های قانونی آنان استفاده می کنند و برای تسلط بیشتر بر افکار عمومی و تهییج آنان علیه حکومت های شان دست به تأسیس شبکه تلویزیون حتی برای یک استان خاص نیز (در عراق) می زنند.
باتوجه به آنچه گفته شد و موقعیت و جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی ایران در منطقه، اگر ادعا کنیم که سران مرتجع عرب برای تأثیرگذاری بر افکار و اندیشه های ملت بزرگ ایران خواب های شومی دیده اند، سخنی گزاف نگفته ایم؛ اما مردم هوشیار و بصیر ایران که هوشمندی و آگاهی خود را بارها به رخ دشمنان کشیده اند، تحت تأثیر این گونه تبلیغات رسانه ای قرار نخواهند گرفت و نقشه های بدخواهان و معاندان را همچون گذشته نقش بر آب خواهند کرد.

]]>
مردم از کاندیداها برنامه اقتصادی می‌خواهند نه جنجال سیاسی 2013-03-01T18:03:44+01:00 2013-03-01T18:03:44+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/383 سیده سحر مدنی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با انتقاد از اقتصادی لیبرالی و با بیان اینکه ربا جنگ با خداست، گفت: مردم از کاندیداهای انتخابات برنامه اقتصادی می‌خواهند نه جنجال سیاسی. به نقل از فارس، حسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز که در جمع دانشجویان دانشگاه اراک سخن می‌گفت، اظهار داشت: در انتخابات آتی با مثلثی از سه قطب سیاسی و از طرفی با مثلث اقتصادی مواجه هستیم. وی با بیان اینکه این سه قطب اقتصادی یکی فریدمنی های فعلی دولت، دی
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با انتقاد از اقتصادی لیبرالی و با بیان اینکه ربا جنگ با خداست، گفت: مردم از کاندیداهای انتخابات برنامه اقتصادی می‌خواهند نه جنجال سیاسی.

به نقل از فارس، حسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز که در جمع دانشجویان دانشگاه اراک سخن می‌گفت، اظهار داشت: در انتخابات آتی با مثلثی از سه قطب سیاسی و از طرفی با مثلث اقتصادی مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه این سه قطب اقتصادی یکی فریدمنی های فعلی دولت، دیگری نئوکینزی های مجمع تشخیص و دیگری اقتصاد مقاومت است، افزود: مراجع تقلید 80درصد اقتصاد کشور را ربوی می‌دانند.
عباسی با بیان اینکه مردم در انتخابات آتی از کاندیداها برنامه اقتصادی می‌خواهند نه جنجال سیاسی، خاطر نشان کرد: اقتصاد لیبرال در دنیا به پایان خود رسیده، آمریکا بدهکار ترین کشور دنیاست و مردم آن به دلیل ناتوانی در پرداخت وام خود بی‌خانمان شده‌اند، جنبش 99 % بیانگر مشکلات اقتصادی آمریکاست.
عباسی در ادامه اقتصاد لیبرالیستی را بر پایه ربا دانست و آنرا جنگ با خدا توصیف کرد و گفت: در سندی که تشخیص مصلحت ارائه کرده اقتصاد نئوکینزی را نشان داده و این مدل را با بودجه بیت المال برای بهبود شرایط کشور به مقام معظم رهبری داده‌اند. از طرفی در دولت اقتصاد دانان لیبرال دانشگاه علامه هستند و نظرات فریدمن را مطرح می‌کنند و دانشکده‌های اقتصاد ما ساکت هستند و این پایان لیبرالیزم اقتصادی است.
این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه مراجع تقلید، مردم و رهبری نسبت به موضع خود در بانک‌ها و ربا که همان جنگ با خداست اعتراض دارند، خطاب به مسئولان اقتصادی افزود: این اقتصاد این قدر به شما فشار می‌آورد و شما را در تنگنا قرار می‌دهد تا به جنگ با خدا بروید. مدل اقتصادی که رهبری با اسم اقتصاد مقاومت مطرح می کنند، توان تحمل همه گونه تحریم و فشار را دارد و اقتصادی اسلامی است.
دانشجویی از عباسی درباره برخی چرایی مسئولیت برخی افراد که اظهاراتی مغایر با اسلام مطرح می‌کنند، پرسید که وی در پاسخ گفت: مدیرت رهبری و امام این گونه بوده که با صبر و بصیرت با این افراد برخورد می کردند و منتظر می ماندند تا مردم آن ها را بشناسند و مردم را از آن ها می‌گرفتند نه آن ها را از مردم، جوامع غربی با ترور و کشتن آن مسئول آن ها را از مردم می گیرند.

]]>
واکنش سپاه به اظهارات احمدی‌نژاد 2013-03-01T18:02:33+01:00 2013-03-01T18:02:33+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/382 سیده سحر مدنی حفظ آرامش، وحدت و یکپارچگی در کشور نیازمند عزم ملی و تمکین قانون است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره سعی کرده است از ورود به مسائلی که ممکن است به تشویش و انحراف اذهان و افکار عمومی منجر شود، پرهیز نماید و به وظایف قانونی خود بپردازد. به گزارش مشرق، مسوول روابط عمومی سپاه در واکنش به برخی اظهار نظرها پیرامون دخالت سپاه در انتخابات نظام پزشکی تأکید کرد: اقدام اطلاعات سپاه کاملا قانونی بوده و در پاسخ به استعلام مراجع قانونی
حفظ آرامش، وحدت و یکپارچگی در کشور نیازمند عزم ملی و تمکین قانون است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره سعی کرده است از ورود به مسائلی که ممکن است به تشویش و انحراف اذهان و افکار عمومی منجر شود، پرهیز نماید و به وظایف قانونی خود بپردازد.

به گزارش مشرق، مسوول روابط عمومی سپاه در واکنش به برخی اظهار نظرها پیرامون دخالت سپاه در انتخابات نظام پزشکی تأکید کرد: اقدام اطلاعات سپاه کاملا قانونی بوده و در پاسخ به استعلام مراجع قانونی صورت پذیرفته است.

مطابق با خبری که  سپاه نیوزمنتشر کرده است، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به برخی اظهار نظرها در زمینه دخالت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی سپاه در امر انتخابات نظام پزشکی گفت: اقدام اطلاعات سپاه در روند بررسی صلاحیت ها در انتخابات نظام پزشکی "قانونی" بوده و به درخواست مراجع قانونی صورت پذیرفته است.

وی افزود: قرائن و مستندات موجود نشان می دهد مرجع قانونی، قبل از سپاه از دیگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نیز استعلام کرده است و در خصوص ردّ صلاحیت شدگان پاسخ همه آنها "منفی" بوده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه "بهتر بود عزیزان قبل از رسانه ای کردن این قضیه، به امکان بررسی و پیگیری دقیق موضوع از مجاری قانونی و دلائل متقن و محکم ردّ صلاحیت ها می اندیشیدند"، اظهار داشت: حفظ آرامش، وحدت و یکپارچگی در کشور نیازمند عزم ملی و تمکین قانون است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره سعی کرده است از ورود به مسائلی که ممکن است به تشویش و انحراف اذهان و افکار عمومی منجر شود، پرهیز نماید و به وظایف قانونی خود بپردازد.

سردار شریف در پایان تأکید کرد: بدیهی است عدم اقدام سپاه در پاسخ به استعلام مراجع قانونی در زمینه انتخابات نظام پزشکی، یک کار خلاف قانون محسوب می شد.

]]>
بازی بدون مهره اصلاح طلبان در زمین انتخابات 2012-10-11T11:48:20+01:00 2012-10-11T11:48:20+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/381 سیده سحر مدنی اما این یک روی سکه سیاه معاندسازی و مخالف خوانی بود و روی دیگر را دیگرانی رقم زدند که خودشان در فتنه سنگین سه سال قبل ساز مخالف کوک می کردند و این روزها به یارگیری از اصولگرایانی می پردازند که تنها وجه اشتراک بینشان مخالفت با دولت دهم است.  به نقل از افکار نیوز،بعد از فتنه سال ۸۸ و در کشاکش فتنه انگیزی‌های کف خیابانی و تندروی‌های افراطیون رخنه کرده در صف انقلابیون، رهبر معظم انقلاب بارها و بارها شعار "جذب حراکثری و دفع حداقلی" را مطرح کردند تا اردوگاه انقلاب بتواند از ظرفیت حداکثری دو

اما این یک روی سکه سیاه معاندسازی و مخالف خوانی بود و روی دیگر را دیگرانی رقم زدند که خودشان در فتنه سنگین سه سال قبل ساز مخالف کوک می کردند و این روزها به یارگیری از اصولگرایانی می پردازند که تنها وجه اشتراک بینشان مخالفت با دولت دهم است.

 به نقل از افکار نیوز،بعد از فتنه سال ۸۸ و در کشاکش فتنه انگیزی‌های کف خیابانی و تندروی‌های افراطیون رخنه کرده در صف انقلابیون، رهبر معظم انقلاب بارها و بارها شعار "جذب حراکثری و دفع حداقلی" را مطرح کردند تا اردوگاه انقلاب بتواند از ظرفیت حداکثری دوستداران خود استفاده کند و هرکس که دل در گرو آرمان‌های این انقلاب دارد با هر گرایش و سلیقه‌ای بتواند در دایره خودی‌ها باقی بماند.

هرچند که این هشدارها و پندهای رهبر فرزانه بارها مطرح شد اما عده ای با پرچم نو اصولگرایی تلاش کردند تا واژگان جدیدی را در ادبیات سیاسی انقلاب جا بیندازند و با آوردن "ساکتین فتنه" و "مردودین فتنه" و... دایره را هرچه بیشتر تنگ تر کنند و مخالفین فکری خود را با برچسب زنی از صحنه بیرون اندازند.

اما این یک روی سکه سیاه معاندسازی و مخالف خوانی بود و روی دیگر را دیگرانی رقم زدند که خودشان در فتنه سنگین سه سال قبل ساز مخالف کوک می کردند و این روزها به یارگیری از اصولگرایانی می پردازند که تنها وجه اشتراک بینشان مخالفت با دولت دهم است.

این روزها مخالفت با سیاست های دولت دهم وجه مشترک بسیاری از افراد و گروههاست و در این میان اصلاح طلبان که بسیاری از مهره هایشان طی سالهای گذشته سوخته اند با برنامه ای مشخص تلاش می کنند زمین بازی را بدون مهره به پیروزی بکشانند و در این میان چه تاکتیکی بهتر از بازی با مهره حریف؛ لذا با پشتیبانی رسانه ای و در پس غفلت رسانه های اصولگرا هر روز بر دامنه نیروهای خود می افزایند.

لذا هرچند که سیاست های دولت نهم و دهم بسیاری از افراد را در صف منتقدان و مخالفان نشانده است؛ اما دلسوزان و موثران و نیروهای اصیل اصولگرا باید به بازی افراطیون دو جریان کشور که به مثابه دو لبه قیچی عمل می کنند توجه بیشتری کنند تا با پاسکاری این دو لبه به ظاهر جدا از هم اما متصل به یک اهرم ، عقلای اصولگرا را از دایره اصولگرایی حذف نکنند و با برچسب زنی از صحنه بیرون نفرستند.

]]>
شیوخ فیس‌بوکی و اسلام‌گراهای توییتری 2012-10-08T11:58:45+01:00 2012-10-08T11:58:45+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/380 سیده سحر مدنی پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا: طی یکی دو سال اخیر بسیاری از شیوخ عرب، رسانه‌های اجتماعی را وسیله ارتباط با پیروان و جذب مخاطبان جدید کرده‌اند و کاربران عرب فیس‌بوک در نیمه‌های سال 2010 و 2012 سه برابر شده و به 45 میلیون نفر رسیدند. اندیشکده آمریکایی «ویلسون»، در مقاله‌ای به قلم «گرت نادا» دستیار برنامه‌ریزی موسسه صلح در مرکز مدیریت درگیری، می‌نویسد: رسانه‌های اجتماعی در کشورهای عربی کاربردهای متفاوتی دارد، تا زمانی که مسئله خیزش اعراب مطرح باشد، کاربرد سیاسی و به محض ثبات کشور کارکردهای

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا: طی یکی دو سال اخیر بسیاری از شیوخ عرب، رسانه‌های اجتماعی را وسیله ارتباط با پیروان و جذب مخاطبان جدید کرده‌اند و کاربران عرب فیس‌بوک در نیمه‌های سال 2010 و 2012 سه برابر شده و به 45 میلیون نفر رسیدند.

اندیشکده آمریکایی «ویلسون»، در مقاله‌ای به قلم «گرت نادا» دستیار برنامه‌ریزی موسسه صلح در مرکز مدیریت درگیری، می‌نویسد: رسانه‌های اجتماعی در کشورهای عربی کاربردهای متفاوتی دارد، تا زمانی که مسئله خیزش اعراب مطرح باشد، کاربرد سیاسی و به محض ثبات کشور کارکردهای دیگری می‌یابد. روحانیون سنتی کشورهای عربی نیز از قافله فن‌آوری رسانه‌های اجتماع عقب نمانده و به این شیوه برای خود تبلیغ می‌کنند.

 

 

* شبکه‌های اجتماعی ارتباط اعراب با روحانیان‌شان را مستحکم‌تر کرده

 

سه سال از زمانی که فیس‌بوک رابطی عربی دایر کرد، می‌گذرد و در این فاصله شیوخ با استفاده از رسانه‌های تعاملی نسلی جدید از پیروان را جذب خود کرده‌اند. شیخ‌های جدید فیس‌بوکی، مرحله سوم فرارفتن اسلام‌گراها از برنامه‌های تلویزیونی دهه‌های 1970 و 1980 یا پایگاه‌های اینترنتی و کانال‌های ماهواره‌ای، از نیمه‌های دهه 1990، را معرفی می‌کند. از سال 2009 به این سو، صدها واعظ قرن بیست‌ویکمی محافلی دیجیتال تشکیل داده‌اند که به مخاطبان راه‌دور امکان ارتباط با آن‌ها و با همدیگر را می‌دهد. برنامه‌های به‌روز شده فیس‌بوک یا توییتر، مسلمانان را در ارتباط دائم با محتوای دینی نگاه می‌دارد، حتی اگر برنامه‌ تلویزیونی مورد علاقه خود را ندیده باشند.

 

 

* مصر بیشترین و عراق کمترین کاربر فیس‌بوک را در میان اعراب دارند

 

خیزش اعراب، جرقه رشد انفجاری رسانه‌های اجتماعی را زد. کاربران عرب فیس‌بوک در نیمه‌های سال 2010 و نیمه‌های سال 2012، سه برابر شدند و به 45 میلیون نفر رسیدند. طبق آمار گزارش دانشکده شبکه‌های اجتماعی دولتی اعراب در دوبی، جوانانی که بین 15 تا 29 سال دارند، اکنون حدود 70 درصد کاربران را تشکیل می‌دهند. این گزارش، که در جولای 2012 منتشر شد، نشان می‌داد که یک‌چهارم کاربران عرب فیس‌بوک مصری‌اند و عراق کمترین کاربر فیس‌بوکی -تنها حدود 4 درصد- را داراست.

 

رشد فیس‌بوک در خاورمیانه باعث شد که این کمپانی در ماه می 2012 نخستین دفتر منطقه‌ای خود را افتتاح کند. تیم مستقر در دوبی امیدوارند هم کاربران بیشتری جذب کنند و هم درآمدهای تبلیغاتی بیشتر.

 

 

* پرکارترین کاربر عرب توییتر واعظی سعودی است

 

کاربرد توییتر در میان اعراب نیز در خلال سال‌های 2010 تا 2012 افزایش شدیدی داشت و شیوخ فیس‌بوکی از پرکارترین کاربران آن بودند. در ژانویه 2012، «خالد الاحمد» فهرستی از 100 کاربر توییتری برجسته در میان اعراب تهیه کرد و معیار رتبه‌بندی آن‌ها نیز تعداد هواداران و نفوذ آنلاین آن‌ها بود. سه نفر از پنج کاربر اول فهرست، شخصیت‌هایی مذهبی بودند.

 

 

* شیوخ عقایدشان را به شکل صوتی، تصویری و مکتوب به دست مردم می‌رسانند

 

فیس‌بوک، یوتیوب و توییتر در ابتدا به زبان انگلیسی به دنیای اعراب نفوذ کردند اما این رابط عربی جدید به شیوخ امکان می‌دهد که پیروان مجازی خود را هم از طریق رایانه جذب کنند و هم از طریق تلفن همراه. آنان فیلم ویدئویی خطابه‌هایشان، برنامه‌های تلویزیونی گذشته‌شان و دوره‌های درسی صوتی و فتواها و مقالاتشان درباره هر چیزی، از رویدادهای سیاسی گرفته تا مسائل اجتماعی و پرسش‌های مذهبی، را روی شبکه‌های اجتماعی می‌فرستند. کاربران می‌توانند درباره این محتوا با هم بحث کنند و با شیوخ تعامل داشته باشند و پرسش‌هایشان را در محافل مجازی یا حتی از طریق پیامک‌های تلفنی بپرسند.

 

 

* بسیاری از اعراب تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر هویتشان را مثبت می‌دانند

 

جامعه پژوهش‌های پزشکی استرالیا در خلال مارس و می 2012، درباره تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر فرهنگ و جامعه، در هشت کشور عربی، همه‌پرسی به راه انداخت. رسانه‌های اجتماعی هویت‌های ملی، جهانی، منطقه‌ای و مذهبی پاسخگویان را تقویت کرده بود. بیش از 70 درصد پاسخگویان در اردن، کویت، مصر، بحرین و عربستان سعودی حس می‌کردند رسانه‌های اجتماعی هویت مذهبی آن‌ها را تقویت کرده و ارتباط آن‌ها با هم‌مذهبان دیگر را بیشتر ساخته است.

 

 

* رسانه‌های اجتماعی در کشورهای عرب کاربردهای بسیار متفاوتی دارند

 

در طول سال 2011 که شاهد خیزش اعراب بودیم، استفاده از رسانه‌های اجتماعی بر اهداف سیاسی متمرکز بود. اما در هر جایی که موقعیت سیاسی‌اش تثبیت شد، این وضعیت هم تغییر کرد. در جولای 2012، گزارش جامعه پژوهش‌های پزشکی استرالیا فهرستی از «گسترده وسیع کاربردهای رسانه‌های اجتماعی در منطقه، از مشارکت مدنی گرفته تا مشارکت سیاسی تا اقدامات تجاری تا تغییرات اجتماعی» ارائه داد. شیوخ فیس‌بوکی، که با نسخه‌های متفاوتشان از اسلام به دنبال تغییرات اجتماعی‌اند، برخی از پرکارترین کاربران رسانه‌های اجتماعی‌اند.

]]>
اینترنت ملی هیچ سرویسی را محدود نمی‌کند/درباره فیلتر گوگل اشتباهی رخ نداده بود 2012-10-08T11:57:42+01:00 2012-10-08T11:57:42+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/379 سیده سحر مدنی پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا: دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بحث اینترنت ملی به معنای توسعه فیلترینگ نیست. مهدی اخوان به‌آبادی در نشست خبری که در مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به فیلترینگ هفته گذشته که طی آن سرویس جی‌میل از دسترس خارج شد گفت: تصمیم‌گیری درباره اینگونه مسایل به عهده کمیته مصادیق و جرایم رایانه‌یی‌ است و وزارت ارتباطات صرفا به عنوان مجری عمل می‌کند. گزیده اظهارات دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه می آید: * تصمیمی برای بستن سرو

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا: دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بحث اینترنت ملی به معنای توسعه فیلترینگ نیست.

مهدی اخوان به‌آبادی در نشست خبری که در مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به فیلترینگ هفته گذشته که طی آن سرویس جی‌میل از دسترس خارج شد گفت: تصمیم‌گیری درباره اینگونه مسایل به عهده کمیته مصادیق و جرایم رایانه‌یی‌ است و وزارت ارتباطات صرفا به عنوان مجری عمل می‌کند.

گزیده اظهارات دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه می آید:

* تصمیمی برای بستن سرویس جی‌میل گرفته نشده بود، عمدی نبودن بسته شدن سرویس جی‌میل باید اطلاع‌رسانی می‌شد که این اتفاق نیفتاد و بنده با دادستان کل کشور و وزیر ارتباطات در خصوص تسریع در حل‌ شدن مشکل به وجود آمدن فیلترینگ صحبت‌هایی را داشتم.

* شورای عالی فضای مجازی صرفا سیاست‌گذاری کلان در حوزه‌ی فیلترینگ را انجام خواهد دادو سایر نهادهای موظف در این حوزه وظیفه دارند در چارچوب این سیاست‌های کلان حرکت کنند. شورای عالی فضای مجازی در فیلترینگ گوگل هیچ نقشی نداشته است و صحبت‌هایی که اعضای شورا بعضا مطرح کردند، دیدگاه شخصی خودشان بوده است. در حوزه تصمیم‌گیری درباره فیلترینگ گوگل هیچ اشتباهی رخ نداده است و به دلیل اینکه این تصمیم قانونی بود، شورا هیچ گونه ورودی به این موضوع نکرد.

* اینترنت ملی هیچ سرویسی را محدود نخواهد کرد بلکه خدماتی را که مردم هم اکنون امکان دسترسی به آن را ندارند با راندمان بالا ارائه خواهد کرد. با اینترنت ملی هیچ یک از سرویس‌هایی که مردم در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنند محدود نخواهد شد.

* ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شایعه بود و  از زمانی که مخابرات به عنوان یک بخش عظیم از بدنه وزارت ارتباطات جدا شده است این شایعات شنیده می‌شود اما همگی در حد حرف است و تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی نشده است.

]]>
واکنش سپاه به انهدام پهپاد در اسرائیل 2012-10-08T11:57:02+01:00 2012-10-08T11:57:02+01:00 tag:http://yaraneemamezaman.mihanblog.com/post/378 سیده سحر مدنی پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا: معاون هماهنگ‌کننده سپاه در خصوص انهدام پهپاد در سرزمین‌های اشغالی گفت: در صورتی که این اتفاق جنگ روانی نباشد بیانگر ناکارآمدی گنبد آهنین و سپر دفاعی رژیم صهیونیستی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا به نقل از فارس، سردار جمال‌الدین آبرومند معاون هماهنگ‌کننده سپاه در نشست خبری صبح امروز خود در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای رژیم صهیونیستی بر ایرانی بودن پهپاد که در سرزمین‌های اشغالی منهدم شد گفت: این موضوع چند وجه دارد ابتدا ممکن است این اقدام که توس

پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا: معاون هماهنگ‌کننده سپاه در خصوص انهدام پهپاد در سرزمین‌های اشغالی گفت: در صورتی که این اتفاق جنگ روانی نباشد بیانگر ناکارآمدی گنبد آهنین و سپر دفاعی رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا به نقل از فارس، سردار جمال‌الدین آبرومند معاون هماهنگ‌کننده سپاه در نشست خبری صبح امروز خود در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای رژیم صهیونیستی بر ایرانی بودن پهپاد که در سرزمین‌های اشغالی منهدم شد گفت: این موضوع چند وجه دارد ابتدا ممکن است این اقدام که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته یک عملیات روانی باشد.

وی افزود: موضوع دیگر این است که رژیم صهیونیستی دشمنان بسیار زیادی دارد و از طرفی علی‌رغم ادعاهای این رژیم در خصوص گنبد آهنین و توانایی‌های سپر دفاعی‌اش حضور این پهپاد با فرض اینکه عملیات جنگ روانی نباشد بیانگر این است که این سپر دفاعی خیلی کارآیی ندارد و فاقد توانمندی لازم است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه تاکید کرد: با توجه به اینکه آنها ادعا کرده‌اند این پهپاد تا ۱۰۰ کیلومتر در سرزمین‌های اشغالی نفوذ کرده نشاندهنده این است که رژیم صهیونیستی ضعف‌های بسیار زیادی دارد.

]]>